دانستنیهای خیاطی postpic5

تکنیک های از بین بردن مارک روی چادر مشکی:
برای از بین بردن مارک پارچه های چادر مشکی در صورتی که براحتی با کشیدن ناخن روی آن قسمت پاک نشد ، ما سه روش به شما پبشنهاد میکنیم ( البته این مراحل را باید قبل از شستشوی چادر انجام دهید تا نتیجه حاصل گردد.)
1 )با استفاده از هر نوع اسپری بر روی آن قسمت اسپری کنید و بعد از چند ثانیه به ارامی ماساژ دهید.
2 )استفاده از لاک پاکن ( استون ) که باید استون را روی همان قسمت چادر پاشیده و بعد از چند ثانیه به ارامی ماساژ دهید . (توجه :در چادرهای حریر و کن کن با احتیاط این کار انجام گردد.)
3 )ویا اینکه پارچه را به مدت چند ساعت (نهایتا چند روز ) در یخچال قرار داده ، سپس با کشیدن ناخن به ارامی پاک شود.

——————————————————————————————

نخ کردن سوزن:
1-میتوانید در یک قوطی فیلم عکاسی محلول اب و نشاسته اماده کنید و همیشه ان را کنار چرخ نگه دارید و زمانی که خواستید سوزن را نخ کنید نخ را درون این محلول ببرید نخ سفت میشود و به راحتی داخل سوراخ سوزن میشود.
2-یک سیم بسیار نازک انتخاب کنید ان را دو لا کرده و نخ را وسط ان قرار دهید این سیم باریک  دولا شده را داخل سوراخ سوزن فرو ببرید و از ان طرف نخ را خارج کنید.

——————————————————————————————

اگر چرخ شما کار نمیکند :
اگر به سر چرخ رفتید و دیدید که چرخ شما کار نمیکند . قبل از اینکه ان را به تعمیر گاه ببرید ، یک برسی کوتاه از ان انجام دهید . تسمه ان را نگاه کنید . ممکن است نخ به دور ان پیچیده شده باشد و مانع حرکت تسمه شده باشد . در این صورت با قیچی نخ ها را از تسمه جدا کنید در این زمان چرخ مجدداً بکار می افتد.

——————————————————————————————

قرار دادن دوک بر روی چرخ:
اگر میخواهید به جای قرقره از دوک استفاده کنید ، ابتدا یک لوله خودکار بر روی محل قرار گرفتن قرقره قرار دهید . سپس دوک را روی لوله خودکار بگذارید وحتی میتوانید ابتدا یک قرقره را در جای خود قرار دهید .سپس دوک را روی قرقره بگذارید با اینکار به راحتی میتوانید خیاطی کنید.

——————————————————————————————

جادکمه اسان : 
اگر میخواهید جادکمه به راحتی شکافته شود (منظور چاک زدن ان است) دستتان را اغشته به محلول نشاسته و اب کنید و به همان قسمت جا دکمه بکشید ، به راحتی برش میخورد .
در ضمن میتوانید دندانه های درشت شانه را زیر جادکمه قرار داده وراحت روی ان را با تیغ برش دهید.

——————————————————————————————

یک نکته در مورد زیپ هایی که سخت باز و بسته میشوند: 
اگر زیپ لباس شما سخت باز و بسته میشود از یک صابون خشک استفاده کنید به این صورت که صابون را روی دندانه های زیپ بکشید تا راحت باز و بسته شود.

——————————————————————————————

استفاده از یک لاک ناخن برای در رفتگی جوراب:
اگر در جوراب شما بر اثر در رفتگی سوراخی ایجاد شده بود و خواستید که در رفتگی بیشتر نشود از لاک ناخن استفاده کنید . به این صورت که اطراف سوراخ را لاک بزنید و حتی برای زیبایی میتوانید بصورت نقش های مختلف مانند ستاره در اورید و همین عمل را برای زیبایی در جوراب دوم هم انجام دهید تا یک جفت جوراب مانند هم شود .

——————————————————————————————

دوختن لباسهای نازک:
برای اینکه وقتی لباس های نازکتان را دوختید چروک نشود از این روش استفاده کنید. یک تکه کاغذ را زیر پارچه قرار دهید و حالا درز لباس را چرخ کنید بعد از پایان کار کاغذ را از پشت لباس جدا کنید ، مشاهده خواهید کرد که درز لباس صاف شده و هیچ چروکی هم ندارد.

دیدگاه بگذارید