چادر مدل فرشته scarf angel

چادر مدل فرشته یکی از زیباترین  مدل های چادر برای استفاده در جشن تکلیف برای دختران است و آنها را برای خواندن نماز بسیار ترغیب می کند. این چادر از دو تکه جداگانه تشکیل شده است که شامل دو قسمت بالا تنه و پایین تنه می باشد و پوشش کاملی را ایجاد می کند.

میزان پارچه مورد نیاز:

پارچه مشکی چادری عرض ۱۸۰ سانتیمتر: ۳۰/۳ سانتیمتر

و یا پارچه مشکی چادری عرض ۱۱۰ سانتیمتر: ۷۰/۶ سانتیمتر

زیپ ۷۰ سانتیمتر: ۱ عدد

کش قیطان: ۲ قرقره

دکمه چادری: ۴ عدد

در صورت دلخواه پارچه حریر عرض ۱۵۰ سانتیمتر: ۵۰ سانتیمتر

مراحل برش

این چادر از دو قسمت جداگانه تشکیل شده که شامل قسمت بالاتنه و پایین‌تنه می‌باشد. قسمت بالاتنه دارای شنل و شال است و قسمت پایین‌ تنه شامل دامن بندی که مانند یک سارافون است. برای این مدل چادر بهتر است از پارچه ‌هایی با عرض 180 سانتیمتر استفاده کرد که هم پارچه کمتری می‌برد و هم از لحاظ زمانی نیاز به دقت کمتری است. تنها تفاوت این دو نمونه پارچه این است که پارچه‌های عرض 110 سانتیمتر سبک‌تر و لطیف‌تر از پارچه‌های عرض 180 سانتیمتر می‌باشند. اما مراحل برش چادر فرشته ابتدا از شنل آن شروع می‌کنیم. طبق تصویر 1 لبه ترکی پارچه بر لبه آزاد آن یا همان عرض پارچه قرار می‌دهیم و جلو و پشت شنل را طبق الگوها و اندازه‌های داده شده برش می‌زنیم. این اندازه‌ها برای دختر خانم‌هایی با قد 145-135 سانتیمتر مناسب می‌باشد. در هر سایز به نسبت قد دست اندازه‌ ها کوچکتر و یا بزرگتر می‌شود. بعد از برش کامل شنل نوبت به شال ‌های آن می‌شود. طبق تصویر 2 شال‌ها را برش می‌زنیم البته برای این مدل چادر می‌توان از دو شال استفاده کرد، حتی یکی از این دو شال می‌تواند با جنسی متفاوت و رنگی دیگر باشد یا با نوار ساتن پایین دامن مدل فرشته است، شود. البته تمام اینها سلیقه‌ای می‌باشد. بعد از برش شال‌ها نوبت دامن آن می‌رسد که شامل دو طبقه رویی و یک طبقه زیری می‌باشد. طبقه اول قسمت رویی که همان تصویر 3 می‌باشد، برش می‌زنیم و به همان صورت تصویر 4 را طبق اندازه‌های داده شده برش می‌دهیم اما الگوی تصویر شماره 5 از جنس حریرکش می‌باشد که در قسمت زیرین دامن قرار دارد و به طبقه اول قسمت رویی از ناحیه‌ی کمر وصل می‌شود.

مراحل دوخت :

ابتدا شنل را آماده می کنیم.

بعد از برش جلو و پشت چادر ابتدا نقاط ( B.A ) در قسمت جلوی چادر را به نقاط ( B.C ) در پشت چادر وصل می کنیم به دلیل این که دو قسمت در بی راه پارچه قرار دارند بنابراین دارای کشش هستند و بهتر است برای دوخت آنها به یکدیگر ابتدا اول و آخر این نقاط را سنجاق بزنیم و سپس دوخت را انجام دهیم.

مرحله وصل شال به شنل

ابتدا وسط نقاط ( E.F ) روی شال را بدست می آوریم و سپس نقطه بدست آمده را به وسط پشت یقه در شنل وصل می کنیم. البته شال را باید به صورتی به شنل وصل کرد که هم ۲ یقه ی جلوی شنل و یقه پشت را شامل می شود.

زیپ شنل

زیپ در قسمت جلوی شنل دوخته می شود. معمولاً زیپ هایی که برای این مدل استفاده می شود ۷۰ سانتیمتر می باشند و مانند زیپ های معمولی به دولیه جلوی شنل چادر وصل می شوند.

 

 

آخرین مرحله دوخت شنل که بهتر است بعد از اتو شنل انجام شود دوخت ۶-۵ سانتیمتر زیر دست شنل است.

در این مرحله بدین صورت عمل می کنیم که بعد از اتو کامل شنل از قسمت درز روی دست شنل به اندازه ۱۹ سانتیمتر به طرف وسط جلو و وسط پشت شنل جلو می رویم.

سپس این دو نقطه در جلو و پشت را بر هم مماس کرده و از همین نقطه ۶ سانتیمتر به طرف وسط جلو و پشت دوخت می زنیم. این دوخت متقابلاً در طرف دیگر نیز انجام می شود. حال شنل آماده است.

دوخت دامن چادر

شامل دو قسمت رویی و زیرین می باشد. که طبقه رویی شامل دو تکه یعنی طبقه اول و دوم است که از جنس کرپ هستند و قسمت زیرین که یک تکه می باشد و جنس آن از حریرکش است.

ابتدا طبقه اول قسمت رویی ( تصویر ۳ ) را از نقاط ( M.X )( N.Y ) بهم وصل می کنیم و سپس الگوی شماره ۵ که همان حریرکش بود عیناً طبق تصویر ۳ از نقاط عرضی الگو بهم وصل می کنیم و سپس الگوی شماره ۳ و شماره ۵ را از ناحیه کمر بهم وصل می کنیم. بعد از این مرحله دوخت طبقه دیگر قسمت رویی که همان تصویر ۴ است، شروع می کنیم.

این قسمت را نیز از نقاط عرضی آن یعنی نقاط ( G.S )( H.O ) می باشد، بهم وصل می کنیم و سپس قسمت کمر این الگو را به قسمت پایین الگوی شماره ۵ که همان حریرکش است وصل می کنیم. ممکن است اندازه های تکه های الگو با هم کمی متفاوت باشند که با استفاده از چین دادن به پارچه و یا کشیدن پارچه حریرکش آنها را به راحتی بهم وصل کرد اما کمری این دامن که از اضافات پارچه دامن بدست می آید با اندازه ۱۴۰×۲۰ سانتیمتر است که به صورت دولایی به کمر قسمت اول وصل می شود.

این قسمت کمری به طور کامل با استفاده از کش قیطان قرقره ای که به عنوان نخ زیر استفاده می شود کش دوزی می کنیم. برای بهتر ایستادن دامن بر روی دامن بر روی تن و این که بتوان برای چند سایز استفاده کرد از ۴ بند با اندازه های ( ۵۰×۱۰ ) و ( ۲۳×۱۰ ) استفاده می کنیم که از هر اندازه ای ۲ عدد بند داریم که به کمری دامن وصل می شوند به طوری که دو بند کوتاه در قسمت جلو و ۲ بند بلند در قسمت پشت وصل می شوند که دو بند کوتاه هر کدام دو دکمه دارند که با فاصله ۵ سانتیمتر از لبه و هر کدام نیز با فاصله ۵ سانتیمتر از هم دوخته می شوند و دو بند پشت جادکمه ای با فاصله ۳ سانتیمتر از لبه دوخته می شود. اینک هم شنل ما آماده است و هم دامن آن. با پوشیدن این چادر از آزادی همراه با پوشش لذت ببرید.

برای تهیه پارچه های مورد نیاز این چادر می توانید انواع پارچه های چادری بن داود را در همین سایت مشاهده کنید و برای خرید اقدام کنید.

چادر مدل فرشته scarf angel dis 2 300x219

دیدگاه بگذارید