رنگ آبی رنگ آبی را بشناسیم blue textile

آبی احساس آرامش را به ذهن می‌آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است  اما در بعضی افراد می‌تواند احساس غم و درون ‌گرایی را به وجود آورد. به ‌طور کلی رنگ آبی نشان‌دهنده آرامش، معنویت و پارسائی است. رنگ آبی بیشتر در لباس های مردان استفاده می شود.

رنگ آبی معمولا در دفتر کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، چون افراد در اتاق‌های آبی کارآیی بیشتری دارند. همچنین در موقعیت‌های شغلی باعث جلب اعتماد طرف مقابل به شما می‌شود.

 

جالب است بدانید که آبی باعث کاهش اشتها می‌شود و در بعضی از برنامه‌های کاهش وزن توصیه می‌شود که از بشقاب‌های آبی برای خوردن غذا استفاده شود.

 

رنگ آبی در درمان تب و التهابات پوستی به دلیل به جود آوردن حس سرما، مؤثر است و با متعادل کردن حرارت بدن و کاهش گرمای آن به رفع این مشکلات کمک می‌کند. این رنگ در افراد عصبی یا کسانی که اختلال خواب دارند نیز کاربرد دارد.

 

رنگ آبی رنگ آبی رنگ آبی را بشناسیم blue textile dis 2

 

طیف‌های گوناگون رنگ آبی تاثیرات متفاوتی بر بیننده دارند. آبی آسمانی با میزان استفاده اکسیژن بدن در ارتباط است. آبی‌ روشن یادآور آسمان و رنگ صلح و آرامش بوده و نشانه فرد صادق، درست‌کار و وفادار و نشان‌دهنده قدرت بالای تجسم و شهود است.

انتخاب رنگ‌های مناسب برای لباس چیزی فراتر از سلیقه شخصی است. ممکن است متخصص طراحی لباس ترکیب رنگی را برای لباس بپسندد ولی پسند دیگران چیز دیگری باشد. متخصص‌ طراحی لباس رنگ‌هایی را کنار هم می‌چیند که با هم هماهنگ باشند چون هماهنگی در رنگ لباس می‌تواند تصویر بهتری از شخص نشان دهد.

 

بیشتر افراد به دلیل علاقه به یک رنگ خاص بیشتر لباس‌ها‌یشان را در آن مایه انتخاب می‌کنند در حالی‌که از قدرت رنگ‌ها و توانایی تاثیرگذاری آنها بر شخصیت خود بی اطلاع هستند. واقعیت این است که آنچه در هر ملاقات، پیش از چیزهای دیگر به چشم بیننده می‌رسد، لباس و رنگ لباس طرف مقابل است. بنابراین رنگ‌ها می‌توانند علاوه بر ایجاد اثرات متفاوت بر خلق و خوی افراد، بر روابط آنها با دیگران نیز تأثیر بگذارند.

 

پوشیدن لباس‌های روشن باعث می‌شود شخص انرژی مثبت را انتقال دهد. آبی رنگ آسمان و دریاست و لباس‌های آبی آرامش را القاء می‌کنند. با پوشیدن یک پیراهن یا روسری آبی روشن، جوان و پرانرژی تر به نظر می‌آیید. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن باعث افزایش روحیه و ایجاد حالت شادابی، به ویژه پس از روزهای غمگین زمستان می‌شود.

آبی نشانه نظافت و پاکیزگی نیز هست، به همین دلیل است که بسیاری از دندانپزشکان و کادر بهداشتی از این رنگ در لباس‌هایشان استفاده می‌کنند.

 

هرچند استفاده از رنگ‌های ملایم در طراحی لباس خانم‌ها، شخصیت آنها را ملایم ‌تر نشان می‌دهد اما استفاده کامل از مجموعه‌ای از رنگ‌های سرد احساس منفی را به بیننده منتقل می‌کند، بنابراین استفاده از رنگ‌های گرم و زنده در ترکیب لباس کار مناسبی است.

 

برای ایجاد هماهنگی بین لباس آبی و لباس‌های دیگر می‌توان از رنگ‌های مکمل استفاده کرد. نارنجی رنگی است که به زیبایی با آبی ست می شود واز سرد بودن آن می کاهد. اگر از آن دسته افراد هستید که به رنگ گرم علاقه ندارند از رنگ بنفش یا قهوه‌ای در کنار آبی استفاده کنید.

آبی های بن داود را در لینک های زیر مشاهده کنید و خریدتان را در همین لحظه ثبت کنید:

رو تختی دو نفره با رنگ آبی

رو تختی یک نفره با رنگ آبی

پارچه حریر ملانژ آبی

پارچه سوزن دوزی با رنگ آبی

پارچه نخی آبی

دیدگاه بگذارید