رو فرشی رو فرشی bindawood carpet

رو فرشی
خانم ها همیشه دغدغه تمیز ماندن خانه را دارند و در این مورد همیشه درگیری ذهنی دارند و وقت زیادی را صرف این مسئله می کنند.

با ورود بچه ها به  خانه و بزرگتر شدن آن ها مسئله تمیز نگه داشتن خانه تقریبا غیرقابل کنترل می شود. در این حالت این قسمت از مشغولیت ذهنی خانم‌ها شکل جدیدی به‌خود می‌گیرد. دارودادن، غذاخوردن، بازی‌ … و… همگی فعالیت‌هایی طبیعی هستند که شما با آن سر‌و‌کار دارید. شاید نخستین جایی که شما به‌عنوان خانم خانه نگران کثیف شدن آن هستید فرش‌ها باشند چرا که انواع لک‌ها از روی فرش‌ به آسانی پاک نمی‌شوند و شستن کل فرش هم هزینه و زمان زیادی را تحمیل می‌کند و نمی‌شود هر روز آنها را به قالیشویی سپرد. احتمالا هر کسی برای این که فرش خانه از شبیخون دست های چرب آغشته به ماکارونی و سوپ فرزندش در امان باشد به تهیه یک روفرشی فکر کند.

و اما بدانیم رو فرشی چیست:

پارچه ای است از جنس پشم و کتان یا پنبه که بر روی فرش اطاق پهن می کنند تا فرش از نور آفتاب و پاخوردگی حفظ شود یا عیب فرش پوشیده بماند.

روفرشی گزینه خوبی است که احتمالا اغلب بچه‌دارها برای فرار از امر و نهی فرزندانشان از فعالیت‌های منحصر به فرد کودکانه، سراغ آن رفته‌اند.

نکته: برای تمیز ماندن فرش تا حد امکان و در زمان هایی که مهمان ندارید روی فرش را با رو فرشی بپوشانید.

روفرشی ها می توانند جزیی مهم از دکوراسیون خانه باشند و بیشتر روفرشی ها در طرح هایی مشابه فرش تولید می شوند.

اکثر روفرشی ها دارای طرح های نقشه های ترنج، افشان، خشتی و… تولید می شوند.

رو فرشی در لغت نامه دهخدا

رو فرشی . [ ف َ ] (ص نسبی مرکب ، اِ مرکب ) آنچه روی فرش اندازند تازه و تمیز ماندن فرش را. (یادداشت مولف ). پارچه  ای از پشم و کتان یا پنبه که بر روی فرش اطاق گسترند تا فرش گرانبها از نور آفتاب و پاخوردگی حفظ شود یا عیب فرش پوشیده ماند، و آن به مقتضای فصل تغییرپذیر است.

به زودی در این سایت رو فرشی های بن داود را مشاهده خواهید کرد و در صورت نیاز می توانید خرید خود را انجام دهید.

دیدگاه بگذارید