پتو روش انتخاب صحیح پتو bindawood Choosing the right blanket11

روش انتخاب صحیح پتو

در صورتی که قصد خرید پتو داشته باشید، خواهید دید انواع مختلفی از آن در بازار موجود می باشد؛ با جنس های مختلف پشمی، پشم شیشه، پنبه ای، ارگانیک و … که لازم است هنگام انتخاب و خرید پتو، به آن توجه داشته باشید و محصول را مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید.

  • در صورتی که سرمایی بودن بهتر است مدل دو لایه و یا از جنس پشمی را انتخاب نمایید.
  • اگر به دنبال پتوی سبکی هستید و تحمل وزن سنگین آن را ندارید می توانید از انواع پنبه ای که با الیاف مصنوعی ترکیب شده اند و بسیار سبک هستند خریداری نمایید.
  • اگر دارای اگزاما و حساسیت های پوستی هستید و پوست شما در مقابل الیاف مصنوعی، خارش یا التهاب پیدا می کند، بهتر است از مدل هایی با جنس تمام پنبه ای ارگانیک استفاده نمایید؛ البته معمولاً این جنس کمی گران تر از انواع معمولی آن است.
  • بهتر است علاوه بر جنس، به طرح نیز توجه نمایید و طرحی را انتخاب کنید که ملایم، خلوت و آرامش بخش باشد. اگر تمایل به استفاده از پتوهای تک رنگ دارید، رنگی انتخاب نمایید که حتی الامکان بسیار تند و زننده نباشد تا موجب به هم ریختن آرامش روحیتان نشود مثلاً رنگ های لیمویی، سبز ملایم، آبی ملایم، یاسی، صورتی، گلبهی، کرم یا حتی سفید می تواند انتخاب مناسبی باشد. می توانید از طرح های هندسی ساده و یا گل و طبیعت نیز انتخاب نمایید.
  • در صورتی که قصد خرید این محصول را برای کودک خود دارید سعی کنید از خرید شخصیت های کارتونی ترسناک و حیوانات وحشتناک با رنگ های تند خودداری نمایید زیرا منجر به برهم زدن آرامش کودک قبل از خواب و بعد از بیدار شدن خواهد شد. در مقابل می توانید از شخصیت های ملایم، دوست داشتنی و مهربان کارتونی که محبوب کودکتان نیز باشد انتخاب نمایید تا هنگام خواب حس خوبی را به کودک شما القاء نماید.

روش انتخاب صحیح پتو پتو روش انتخاب صحیح پتو bindawood Choosing the right blanket dis

موضوعات مشابه بن داوود:

همه چیز درباره پتو

دیدگاه بگذارید