لکه آرایش پاک کردن لکه آرایش از روی پارچه bindawood cloth belmish

راه کارهای پیشنهادی برای پاک کردن لکه آرایش از روی پارچه:

. لکه‌های مزاحم لوازم‌آرایشی به خصوص روی لباس های رنگ روشن خود را می‌توانید به‌سادگی تمیز کنید.

قبل از شستشو از یک لکه بر استفاده کرده و سپس مانند مواقع دیگر آن را بشویید.

روغن صورت

اگر روغن روی لباس شما چکید مقدار اضافی آن را برداشته و قبل از شستشو با لکه بر روی آن بکشید. همچنین می‌توانید از یک شوینده‌ی دستی بدون آب برای کمک به پاک شدن لکه آرایش روی پارچه استفاده کنید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی انداخته و با گرمترین دمای مناسب برای پارچه مورد نظر آن را آب کشی نمایید.

لاک ناخن

حلال لاک ناخن استون است. پارچه‌ای  که با لاک ناخن لک شده است را برعکس روی یک کاغذ گذاشته و با استون روی آن بکشید. اما مراقب باشید از استون روی پارچه‌هایی از جنس استات یا سلولز تری استات استفاده نکنید زیرا با این کار پارچه را ذوب می کنید.

پس از استفاده از استون پارچه را آب‌کشیده و این کار را تا زمانی تکرار کنید که تمام لکه آرایش به دستمال‌کاغذی منتقل شود. پس از اتمام مراحل پارچه را با لکه بر شست و شو دهید.

رژلب و برق لب

هر چه لکه آرایش روی پارچه مانده را تمیز کرده و از لکه بر روی پارچه استفاده کنید. سپس مطابق معمول آن را بشویید. (برای برداشتن رژ از یک روبان یا نوار باریک کمک بگیرید تا تکه‌های کوچکتر هم برداشته شوند). همیشه قبل از شستن لباس مطمئن شوید رژلب داخل جیب آن نمانده باشد. اگر رژ داخل پارچه ذوب شود لکه‌ی بدی ایجاد خواهد کرد.

يک حوله آشپزخانه را روي سينک پهن کنيد. قسمتي از پارچه که لک شده را روي حوله به صورتي قرار دهيد که لکه را ببينيد.

با یک اسفنج روی لکه بکشید.تا زماني که لکه رژلب پاک شود. پارچه را شستو شو و آب کشی نمایید.

لباس يا پارچه تان را به روش هميشگي بشوييد. مي توانيد براي پاک کردن رژلب از روي پارچه از الکل و یا جوش شیرین استفاده کنيد به این صورت که با يک قلمو يا مسواک کهنه جوش شيرين را روي لکه بماليد تا لکه کم کم کمرنگ شود و سپس پارچه را با مواد شوينده بشوييد.

دیدگاه بگذارید