آموزش دوخت کیف پارچه ای دوخت کیف دستی پارچه ای bindawood Simple handbag sewing898

شاید برای خیلی از افراد  سخت باشد تا هزینه های بالایی برای خرید کیف های متنوع بپردازند. علاوه بر هزینه بالا در اکثر مواقع کیفی که به سلیقه ما نزدیک باشه را نمی توانیم پیدا کنیم و مجبور باشیم کیفی برخلاف سلیقه و از روی اجبار انتخاب کنیم. پس چقدر خوب است که بتوانیم خودمان از هنرمان استفاده کنیم و با ساده ترین مواد اولیه کیف های زیبا بدوزیم. کیف های پارچه ای کاربردهای زیادی دارند و مخصوصا رنگ ها و طرح های جذابشون برای دخترهای نوجوان خیلی مناسب است.

داشتن یک کیف پارچه ای مخصوص خرید، بسیار پرکاربرد است، برای حمل و نقل بسیار سبک است و همچنین کیف جاداری است .دوختن کیف پارچه ای خرید خیلی ساده و ارزان است. از پارچه های باقی مانده از خیاطی های گذشته میتوانید براحتی برای خودتان کیف دستی پارچه ای  درست کنید.

وسایل مورد نیاز برای دوختن کیف پارچه ای دستی :

 • 45 سانتیمتر پارچه نخی به عرض 70 سانتیمتر
 • 45 سانتیمتر پارچه نخی مکمل برای تودوزی داخلی به عرض 70 سانتیمتر
 • 45 سانتیمتر لایه چسب یا آستری به عرض 70 سانتیمتر
 • 100 سانتیمتر نوار کتان برای دسته ساک
 • قیچی پارچه یا برشزن دوار
 • چرخ خیاطی
 • اتو
 • نخآموزش دوخت کیف پارچه ای دوخت کیف دستی پارچه ای bindawood Simple handbag sewing6

پارچه ­ها را برش دهید

در مرحله اول ساختن این ساک دستی زیبا، دو مستطیل 35*45سانتیمتری از دو پارچه داخلی و بیرونی انتخاب شده ببرید و سپس دو مستطیل 35*45 سانتیمتری از لایه چسب را برش دهید. نوار کتان را هم به دو قسمت 50سانتیمتری برش دهید.

آموزش دوخت کیف پارچه ای دوخت کیف دستی پارچه ای bindawood Simple handbag sewing

گوشه­ ها را قیچی کنید

در یک سمت طول مستطیل­ ها، یک مربع 5*5 از هر دو گوشه آن جدا کنید و این کار را برای لایه چسب نیز تکرار کنید. این قسمت ها پایه­ های ساک را تشکیل می­ دهند.

لایه چسب­ها را در جهت درست به سمت پشت دو تکه پارچه بیرونی (که پارچه راه راه است)، بدوزید. سپس دو تکه پارچه بیرونی دارای آستر را، در سمت اصلی آنها بر روی هم قرار داده ، به اندازه یک سانیمتر از هر طرف، کوک زده و شروع به دوختن می­کنیم.  دقت کنید فقط کناره ­ها و پایین را بدوزید و بالای پارچه و دو گوشه پایین را باز بگذارید.

آموزش دوخت کیف پارچه ای دوخت کیف دستی پارچه ای bindawood Simple handbag sewing2

گوشه­ ها را ایجاد کنید

درزهای دوخته نشده را مطابق شکل، به طوریکه درزهای کنار و زیر را روی هم منطبق کرده و با فاصله یک سانتیمتر می­دوزیم. این مرحله داخل و سطح پایینی کیف را ایجاد می ­کند.

آموزش دوخت کیف پارچه ای دوخت کیف دستی پارچه ای bindawood Simple handbag sewing4

کناره ­ها و گوشه ­های پارچه داخلی را بدوزید.

قسمتهای اصلی پارچه داخلی (سمت رویه پارچه گلدار) را روبروی هم قرار داده و با سوزن محکم کرده و تمام مراحل قبل را برای آن نیز تکرار می­ کنیم.

بخش ­ها را کنار هم قرار دهید و با سوزن محکم کنید.

پارچه داخلی گلدار را که دوختیم پشت و رو کرده و داخل پارچه بیرونی قرار می­ دهیم. به طوریکه قسمت های اصلی پارچه ­ها یعنی رویه آنها به سمت هم باشند. نوار کتان را یکی در قسمت جلویی کیف و دیگری را در پشت آن بین دو پارچه داخلی و بیرونی قرار دهید. فاصله نوارها از لبه­ ها تقریبا 10 سانتیمتر در نظر گرفته شود و آنها را با استفاده از سوزن محکم کنید.

آموزش دوخت کیف پارچه ای دوخت کیف دستی پارچه ای bindawood Simple handbag sewing5

قسمت باز را بدوزید

به اندازه یک سانتیمتر دور تا دور قسمت بالایی کیف را کوک بزنید. توجه کنید بین دو نوارکتان را برای بیرون آوردن دسته­ های ساک و برگرداندن ساک را ندوزید.

اتو را روشن کنید وفشار دهید.

ساک را از قسمت دوخته نشده بین دسته­ ها برگردانید. اتو را روشن کنید و با یک اتوی گرم خطوط دوخت را از بین ببرید.

قسمت بالا را کوک بزنید و تمام!

دور تا دور لبه بالایی ساک و فاصله دوخته نشده بین دسته ها را نیز بدوزید. این دوخت به محکم شدن دسته های کیف کمک می­ کند.

دیدگاه بگذارید