راهنمای انتخاب رنگ و جنس پرده bindawood Curtain selection guide

راهنمای انتخاب  پرده

انتخاب پرده به عوامل زیادی مانند انتخاب درست طرح و نقشه و حتی جنس و بافت نیاز دارد و یکی از سخت ترین و مهمترین خریدهایی است که نیاز به یک راهنما دارید.
انتخاب پرده مناسب با دکوراسیون
این بسته به نوع دکوراسیون کلاسیک، مدرن، معاصر و. . . دارد که شما را به سمت چه طرح و جنسی می کشد.
انتخاب پرده مناسب با پنجره، آن هم به عنوان یکی از سطوح بزرگ اتاق، در دکوراسیون فضا بسیار موثر است و یکی از راحت ترین راه های ایجاد تغییرات دکوراسیونی در فضای خانه می باشد.
برای این که با استفاده از پرده بتوانید به زیبایی خانه خود بیفزایید، این راهنما می تواند به شما کمک نماید.

راهنمای انتخاب رنگ و جنس پرده  راهنمای انتخاب رنگ و جنس پرده bindawood Curtain selection guide dis

چگونه شروع کنیم؟
اگر هدف شما از نصب پرده پوشاندن و تاریک کردن اتاق است باید پرده های آستر دار نصب کنید. اما اگر پرده ها فقط حالت دکوری دارند می توانید پرده های بدون آستر را نصب کنید. مزیت آستر این است که پرده ها را از نور آفتاب محافظت کرده و عمر آن ها را بیشتر و نمای آن را شیک تر می سازد.

پرده مناسب برای پذیرایی

اگر می خواهید سقف خانه تان بلند تر به نظر برسد، چوب پرده را هر قدر که می توانید بالا ببرید. این کار موجب می شود تا خانه بزرگ تر نشان داده شود. یکی کردن پنجره ها هم می تواند خانه را بزرگ و عریض کند. اگر فضای بین دو پنجره زیاد نیست می توانید به جای جدا کردن پرده ها آنها را یک سره درست کنید.

جنس پرده

برای یک فضای رسمی پارچه های ابریشمی یا مخمل مناسب هستند البته می توان برای این فضاها از ترکیب پارچه های ساتن و نخ یا ابریشم طبیعی و مصنوعی هم استفاده کنید. برای فضاهای غیررسمی پارچه های کتان و مخمل انتخاب مناسبی هستند.
پارچه های نخی نیز برای هر نوع دکوراسیونی می توانند مناسب باشند و حس لطافت و پاکیزگی را انتقال می دهند.

رنگ پرده

هنگام انتخاب پرده باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید پرده هم رنگ دکور باشد یا رنگی متضاد داشته باشد. اگر می خواهید هم رنگ باشد رایج‌ترین کار این است که شما رنگ دکورها را تیره‌تر یا تند‌تر انتخاب کنید و حریر را به لحاظ رنگی هماهنگ با آن بخرید. اگر هم تمایل به رنگ متضاد دارید می توانید به عنوان مثال اگر همه اجزای مبلمانتان رنگ سفید یا روشن دارد، پرده را تیره تر انتخاب کنید‌.‌

طرح پرده

یک قانون کلی درباره طرح پرده ها وجود دارد؛ اگر مبلمان اتاق طرح دار است پرده ساده و اگر مبلمان ساده است پرده طرح دار انتخاب کنید.
اگر تصمیم گرفتید که به ترکیب پرده‌تان دکور هم اضافه کنید‌، به این موضوع مهم توجه داشته باشید که هر دو پارچه حریر و ضخیم را طرح‌دار انتخاب نکنید زیرا فضا را شلوغ می‌کند. اگر پارچه طرح‌دار دوست دارید‌، پارچه دکورهای کنار پرده را طرح‌دار تهیه کرده و پارچه حریر را به یکی از رنگ‌های روشن موجود در طرح انتخاب کنید‌.

اگر پایین پرده به کف زمین بخورد شیک تر و زیباتر است اما اگر با زمین فاصله داشته باشد کمی قدیمی و منسوخ شده است. در این جا دو قانون برای اندازه پرده ها آورده ایم.

عرض پرده

عرض پرده باید حداقل دو برابر عرض پنجره باشد. اما اگر تصمیم دارید پرده را روی قاب پنجره نصب کنید باید یک و نیم برابر عرض پنجره پهن تر باشد.

چوب پرده

معمولا نصب چوب پرده کمی بالاتر از پنجره زیباتر است چون پرده بیشتر خودش را می اندازد. اما دو قانون کلی برای چوب پرده ها وجود دارد که به شرح زیر است.

چوب پرده بالاتر از پنجره
اگر می خواهید پنجره بلندتر به نظر برسد چوب پرده را حدود 10 سانت بالاتر از پنجره یا در فاصله بین سقف و قاب پنجره نصب کنید.
چوب پرده پهن تر از پنجره
اگر چوب پرده را کمی پهن تر از پنجره در نظر بگیرید هم پنجره بزرگ تر به نظر می رسد و هم وقتی پرده ها باز است نور بیشتری به داخل اتاق می تابد. هر طرف به اندازه 30 سانتیمتر پهن تر در نظر بگیرید

دیدگاه بگذارید