برطرف کردن چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! lebas

نمی دانم نظر شما چیست، اما اتو کردن یکی از آن کارها و وظایف خانه است که  همیشه مرا به وحشت می اندازد. البته، تلاش برای برطرف کردن چروک های لباس کار آسانی نیست.  هیچکدام از ما نمی خواهیم خانه را با ظاهری ترک کنیم که انگار لباسهایمان را در یک ساک دستی تپانده اند و با کشتی به چین فرستاده اند و مجدد ارسال کرده اند، اما فکر اینکه یک ساعت یک جا ایستاده باشیم و مشغول صاف کردن چروک باشیم روی اعصابم می رود.

ای کاش تنها یک روش بدون استرس برای از بین بردن چروک های لباس وجود داشت…

همه ما در پی آن هستیم که زندگی خود را بیش از پیش ساده کنیم. ازاین رو در این مقاله، فهرستی را فراهم کرده ایم که به کمک آن می توان در یک چشم و آن هم بدون استفاده از اتو از شر چروک های لباس خلاص شد! چقدر عالی!

برای برطرف کردن چروک ها از یک قابلمه استفاده کنید

جلوگیری از چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! Hot pot                                                                         ساده و موثر

یکی از قدیمی ترین ترفندهای کتابی برای صاف کردن چروک های لباس بدون استفاده از اتو، بکارگیری یک قابلمه فلزی معمولی است. اطمینان حاصل کنید که زیر قابلمه شما کاملا تخت و تمیز بوده تا بر روی لباس کثیفی بر جای نگذارد، آب را در آن ریخته و جوش آورید و سپس آن را بیرون بریزید.

سپس، از زیر قابلمه بعنوان اتوی خود استفاده کرده و بر روی لباس ها بکشید. بخار به شما زمان کافی برای برطرف کردن چروک لباس ها می دهد، یک روش بسیار عالی!

چند دقیقه لباس های خود را در حمام آویزان کنید تا چروک لباس ها برطرف شود

برطرف کردن چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 2راهی جالب برای برطرف کردن چروک…

یکی دیگر از ترفند های قدیمی و البته موثر، که سال ها مورد آزمایش قرار گرفته و می تواند در وقت شما در آغاز یک روز خوب صرفه جویی کند، روش آویزان کردن لباس ها در حمام است. پنجره ها و در حمام را بسته و لباس های چین و چروک را از میله دوش آویزان کنید.

با خشک کننده یا حوله خود، قالب های یخ بندازید

[object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 3                                                            یخ روی هر چیزی جواب می دهد!

این مورد ممکن است کمی عجیب و غریب باشد، اما قطعا جواب می دهد. چه در مورد پرزهای های لجباز فرش و چه در برطرف کردن چروک های لباس. یک پیراهن چروکیده را در خشک کن ماشین لباس شویی با دو قالب یخ انداخته و چند دقیقه ای بگذارید با حرارت زیاد کار کند. یخ ها ذوب شده و در نتیجه بخار آن برطرف کننده چروک خواهد بود که در مرحله بعد لباس ها را به زیبایی و راحتی در خشک کن ماشین لباس شویی صاف و بدون چروک در می آورد.

روش حوله مرطوب
حوله مرطوب برای جلوگیری از چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 4                                                          با یک حوله مرطوب چروک ها را برطرف سازید!

این روش بسیار عالی و قابل اعتماد است. لباس خود و یا هر لباس چروکیده دیگری را روی کف زمین (به شرطی که تمیز باشد) و یا روی سطح میز قرار داده و یک حوله مرطوب بصورت تخت در بالای لباس قرار دهید. از دستان خود استفاده کرده، روی حوله فشار ایجاد کنید و محل چروک خورده را با دستان خود صاف کنید. می بینید که چروک های لباس صاف شدند!

از یک اسپری خانگی صاف کننده برای از بین بردن چروک ها استفاده کنید
از بین رفتن چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! lebas2                                                                اسپری صاف کننده چروک خانگی

من در ابتدا تصور می کردم اسپری های ضد چروک موجود در بازار فقط جنبه تبلیغاتی و بازاریابی دارند و اسپری های چروک خانگی یک افسانه هستند. آنچه مشخص است، ساختن و درست کردن اسپری برطرف کننده چروک واقعا کاری ساده است! در اینجا نتیجه یکی از اسپری های برطرف کننده چروک محبوب خانگی را مشاهده می کنید.

یقه لباس خود را تخت اتو کنید
اتو کردن یقه لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! lebas 1                                                     اتوهای صاف کن تخت برای برطرف کردن چروک ها

صاف کننده های مو فقط برای مو نیستند، این را می دانستید؟ بانوان دهه 60 میلادی موهایشان را با اتوی واقعی صاف می کردند و حال ما از این ترفند به نحوی دیگر استفاده می کنیم! از اتوی تخت خود استفاده کرده تا ظرف مدت زمان کمی یقه پیراهن خود را پرس کنید و یا چروک های کوچک را در بلوز خود از بین ببرید.

لطفا توجه داشته باشید که باید تنظیمات دمایی را نیز در نظر بگیرید (پنبه = گرمای بالا، ابریشم = گرمای پایین).

چروک های ریز را با استفاده از یک کتری آب جوش بخار دهید
رفع چروک با بخار آب [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 7                                      با جوش آمدن کتری، چروک های لباس خود را برطرف سازید! عالیست!

این روش برای آن دسته از چروک های کوچک است که شما هرگز نمی توانید کامل در آورید. آب را در کتری خود جوش آورده، سپس کمی قبل از اینکه مزه اولین چای (یا قهوه) صبحگاهی را بچشید، بخش های چروک دار لباس را در فاصله 12 اینچی دهانه کتری نگه دارید. خواهید دید که مشکل حل شد!

لباس های خود را باد گرم دهید تا بلافاصله صاف شده و چروک های آنها برطرف شوند
رفع چروک لباس با باد گرم [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 8                                                            وسیله بالا تنها برای موهای شما نیست!

آیا می دانستید که شما می توانید چروک های خشک لباس را با فشار هوای گرم برطرف سازید؟ جالب است نه؟! این کار به ویژه در لباس های چروکدار بدقیافه و زشت کاملا جواب می دهد. به آرامی ناحیه چروک را در لباس را مرطوب کنید، سشوار را روی دور کم قرار داده و در فاصله(3- cm 6) از لباس بگیرید (تا از سوختن پارچه لباس جلوگیری به عمل آید). خواهید دید که چین و  چروک می توانند براحتی برطرف شوند.

تاپ های خود را همچون رولت لوله کنید
جلوگیری از چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 9 3                               لوله و تا کرده و  محکم و سفت زیر تشک قرار داده تا به بهترین نتایج ممکن برسید!

این ترفند روش مورد علاقه من است! یکی دیگر از روش های موثر برای برطرف کردن چروک ها از لباس این است که تاپ های خود را همچون رولت لوله کنید. بعد از اینکه همه آنها را پیچیدید و بسته بندی کردید، به مدت یک ساعت زیر تشک خود بخوابانید. این کار به معنای واقعی کلمه مثل پرس یا اتوی لباس های شما عمل خواهد کرد.

نکته: اطمینان حاصل کنید که لباس های خود را  لوله می کنید. تنها تا کردن آنها جوابگو نخواهد بود، به من اعتماد کنید، من این مدل را امتحان کرده ام، نتایج آن بسیار ناامید کننده بود..

مقداری سرکه پاشیده و اینکار در برطرف کردن چروک های لباس معجزه خواهد کرد.
برطرف کردن چروک لباس [object object] 10 روش برای برطرف کردن چروک های لباس بدون نیاز به اتو! 10                                                                          عاشقتم سرکه جون!

آیا می دانستید که سرکه سفید استاندارد می تواند چروک ها را از لباس تان برطرف کند؟ بله. حقیقت دارد! لباس ها را با نسبت یک سوم سرکه و با دو سوم  آب بخار دهید، اجازه دهید در مکانی باز هوا خورده و خشک شود.

نتیجه: روی تارهای لباس شما فوق العاده نرم و لطیف خواهد بود. بنابراین جای نگرانی نیست. سرکه سفید نیز بوی سرکه معمولی را ندارد.

برگرفته از سایت experthometips

 

دیدگاه بگذارید