bindawoood-Flower-Embroidery گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 1113

گلدوزی روی پارچه

گلدوزی با دست یکی از کارهای جالب و کاربردی است که کاربرد های زیادی نیز دارد. و با بکارگیری آن می توانید طرح های گلدوزی بر روی لباس های مختلف ایجاد کنید و زیبایی و جذابیت بیشتری به لباس خود ببخشید. در این مطلب به آموزش مرحله به مرحله و تصویری گلدوزی با دست می پردازیم. این آموزش ساده و زیبا می تواند شروع خوبی برای شما باشد و با یادگیری آن اقدام به دوخت دیگر طرح ها نمایید.

آموزش گلدوزی با دست

برای اینکه طرح نهایی جذاب و زیبا باشد علاوه بر دقت بالا نیازمند تمرین کافی نیز هستید. اولین اقدام برای انجام گلدوزی تهیه وسایل مورد نیاز است.

وسایل مورد نیاز:

پارچه مناسب

نخ در رنگ های زیبا

سوزن مخصوص گلدوزی با دست

قیچی

کارگاه گلدوزی

با در اختیار داشتن این وسایل میتوانید کار گلدوزی را شروع کنید.

گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 1

طرح مناسب و دلخواه را انتخاب کنید. در اینجا طرح انتخاب گل رز زیبایی است که می توان آن را در ابعاد و رنگ های مختلف دوخت. توجه داشته باشید که برای این مدل دوخت، نیازمند نخ دمسه و یا نخ عمامه می باشید. برای شروع دو نقطه را روی پارچه در نظر گرفته و مطابق تصویر نخ را از نقطه A عبور داده، از B خارج شده و مجددا در کنار نقطه A سوزن را خارج کنید.

flower-embroidery گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 2

از A وارد شدید نخ و سوزن بیرون از پارچه قرار می گیرند. بعد از نقطه B سوزن را مجددا وارد پارچه نمایید و نخ را چند دور ، دور سوزن بپیچید و از کنار نقطه ایی که از A وارد شده بودید، خارج شوید. توجه داشته باشید که طرح زیر بر روی پارچه شما ایجاد می گردد.

flower-embroidery گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 3گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 4

حال با دوخت اصلی کار آشنا شدید، به راحتی می توانید با استفاده از این دوخت، اقدام به گلدوزی گل رز نموده و طرح زیبایی را بر روی پارچه ایجاد نمایید. کار را شروع نموده و مرکز گل را تشکیل دهید.

گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 5گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 6

گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 7

بعد از تشکیل مرکز گل با استفاده از یک رنگ نخ دیگر، شروع به دوخت گلبرگ ها می نماییم، بدین منظور از دوخت مورب و مطابق با مرکز گل استفاده نمایید

گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 8گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 9گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 10

در این مرحله از آموزش گلدوزی با دست و دوخت گل رز، بهتر است دوخت گلبرگ ها را تا آنجا که سایز گل به اندازه دلخواه برسد ادامه دهید.

گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 12

حال زمان آن رسیده است که به سراغ برگ های گل بروید. برای این کار از نخ دسمه سبز رنگ استفاده نمایید و مطابق با گلبرگ ها شروع به دوخت نمایید.

گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 13گلدوزی روی پارچه گلدوزی گلدوزی روی پارچه bindawoood Flower Embroidery 14

با این روش شما اقدام به دوخت یک گل رز زیبا و شیک نموده اید که از آن می توان برای تزیین لباس و مانتو استفاده نمود. بدین منظور این گل را در ابعاد متفاوت بدوزید و از هنر درست خود برای داشتن لباس هایی زیبا نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاه بگذارید