نکات خرید روتختی روتختی نکات خرید روتختی bindawood hints buy bedcover

نکات خرید روتختی مناسب

هر چقدر هم که برای اتاق خواب خود بهترین تخت خواب ها را سفارش دهید؛ اگر به جزییات خاصی مانند انتخاب یک روتختی مناسب دقت نکنید هرگز اتاق خواب زیبایی نخواهید داشت. پس در ادامه با ما همراه باشید و این نکات را فراموش نکنید.

– سایز تختخواب

ابتدا سایز تخت خود را معین کرده و بعد تصمیم بگیرید که می خواهید رو تختی تا چه میزان پایین تر از تخت و تشک بیاید.

– رنگ اتاق خواب

رنگ اتاق خواب هم مهم است. برای انتخاب رنگ دو حالت وجود دارد: یکی انتخاب رنگی که با سایر رنگ های موجود در اتاق همخوانی داشته باشد و به اتاق خوابتان رنگ، حجم و عمق بدهد. دیگری انتخاب رنگی که با کل رنگ ها کاملاً متفاوت باشد و در حقیقت ضد رنگ های موجود در اتاق باشد.

– روتختی طرح دار و ساده

معین کنید که طرفدار روتختی های ساده هستید یا طرح دار

نکات خرید روتختی روتختی نکات خرید روتختی bindawood hints buy bedcover dis

– نوع پارچه روتختی

انتخاب نوع پارچه از جمله موارد حائز اهمیت است. استفاده از روتختی فانتزی و تزیینی عموماً در بین عروس خانم ها به چشم می خورد. اگر قصد دارید که به عنوان رو کش هم از آن استفاده کنید، پس باید قدری گرم تر باشد. اگر فرزند کوچک داشته باشید، طبیعتاً باید پارچه ای را انتخاب کنید که نیاز به مراقبت کمتری داشته باشد و تمیز کردنش نیز آسان باشد.
برای تزیین تخت خوابتان توصیه می‌شود یک روتختی مرغوب انتخاب کنید زیرا در زیبایی و جلوه اتاق تاثیر زیادی دارد. مثلا ابریشم و ساتن به دلیل نرم بودن و براق بودنشان زیبایی خیره‌ کننده‌ای دارند و علاوه بر مجلل بودنشان بسیار نرم و راحت هم هستند.

– آلرژی و حساسیت

تعدادی از افراد نسبت به بعضی از مواد به کار رفته در روتختی ها حساسیت دارند. اگر شما هم نسبت به پشم و پلی استر و یا سایر مواد شیمیایی آلرژی دارید، هنگام خرید می بایست این نکته را نیز مد نظر قرار دهید.

– تعین میزان بودجه

به طور حتم شما برای خرید رو تختی مبلغی را در نظر می گیرید، بنابراین بهتر است بودجه ای که برای این کار کنار گذاشته اید را معین کنید زیرا بودجه شما تأثیر بسزایی در تصمیم گیری شما خواهد داشت . بهتر است از خرید روتختی ارزان قیمت اجتناب کنید؛ چرا که پول خود را دور ریخته اید و بعد از مدت کوتاهی استفاده، متوجه این موضوع خواهید شد. کمی بیشتر هزینه کنید اما مطمئن باشید کالایی که می خرید کیفیت مطلوب را دارد و مجبور نخواهید شد خیلی زود مجددا برای خرید روتختی هزینه کنید .

– برچسب شستشو

به دستور العمل شستشو دقت کنید. اغلب روتختی ها قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارند اما برخی مدل ها نیاز به خشکشویی دارند. برچسب آنرا نگاه کنید و ببینید که آیا نیاز به خشک شویی دارد یا خودتان هم می توانید آنرا بشویید

دیدگاه بگذارید