استاندارد oeko-tex استاندارد oeko-tex oeko tex

استاندارد oeko-tex

استاندارد oeko-tex یک گواهینامه جهانی برای تولید کالاهای نساجی و پوشاک است. به طور خاص موادی که برای سلامت بدن انسان خطرناک است را هدف قرار می دهد و آزمایش های ویزه ای روی مواد اولیه، خط تولید، پروسه های تولید میانی و تولید نهایی انجام می دهد. مواد خطرناک و مضر برای بدن به 4 دسته تقسیم می شود:

– رنگ های نساجی carcinosenic که به صورت جهانی استفاده از آن ها ممنوع است.

–  موادی که بر اساس آیین نامه های بین الملل استفاده از آن ها ممنوع است مثل آلدهید ها، نرم کننده ها، فلزات سنگین، پنتاکلروفنل…

– موادی که آسیب رسان هستند اما سازمان های بین المللی هنوز به صورت رسمی آنها را منع نکرده اند مثل حشره کش ها، مواد رنگی که باعث آلرژی می شوند..

– پارامترهایی مانند ثبات رنگ و میزان قلیایی بودن و سازگاری با پوست و… که به منظور ایجاد اطمینان بیشتر خریداران اندازه گیری می شود.

استاندارد oeko-tex دارای چهار کلاس مختلف است و کالاهای نساجی ارجاع شده به این موسسه در تمام زمینه ها استاندارد های لازم را کسب می کنند. شرکت هایی که این استانداردها را رعایت کنند نشان oeko-tex را اخذ می کنند.

در صورتی که به دنبال کالاهایی هستید که این نشان استاندارد را دارند از محصولات کالای خواب بن داود بازدید کنید و کالای استاندارد مورد نیاز خود را خریداری کنید.

در لینک های زیر نمونه هایی از محصولاتی را مشاهده خواهید کرد که دارای  نشان استاندارد oeko-tex هستند.

محصول شماره یک

محصول شماره دو

محصول شماره سه

و…

دیدگاه بگذارید