روبالشی روبالشی های تزئینی pillow decorative

وسایل مورد نیاز دوخت روبالشی تزیینی

3 پارچه  با رنگ های مختلف (پارچه اصلی به اندازه 70×115 سانتی‌متر، پارچه دوم را به اندازه 30×115 سانتی‌متر، و پارچه تزیینی سوم در اندازه 5×115 سانتی‌متر)

قیچی

سوزن

نخ هم رنگ پارچه

سنجاق معمولی

چرخ خیاطی

اتو

پارچه‌ های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شما برای دوخت روبالشی به سه نوع پارچه با رنگ‌ های مطابق هم نیاز دارید. از یک پارچه به عنوان روکش اصلی، از پارچه دیگر به عنوان پارچه تزیینی برای دور حاشیه شکاف ورودی و از پارچه سوم برای قسمت بالایی بالشت استفاده کنید.

برای روبالشی تزئینی از سه پارچه با رنگ‌های مختلف و یا با الگو های متفاوتی که رنگ‌های مشابهی دارند استفاده کنید. اگر از رنگ های شاد استفاده کنید می توانید این روبالشتی زیبا و تزئینی را در جشن ها به دوستانتان هدیه دهید.

با استفاده از قیچی تکه‌ های پارچه را به اندازه هورد نیاز برش دهید. پیشنهاد می شود به همان سایز که قبلا ذکر شد برش دهید. قبل از دوخت روبالشتی پارچه را اتو ‌کنید.

روبالشی روبالشی روبالشی های تزئینی pillow decorative dis 3jpg

برای آماده کردن پارچه‌ها برای چرخ کردن، ابتدا آن ها را کاملا اتو کنید. تکه نازک را از درازا تا کرده و دو سر آن را کنار هم قرار دهید و سپس آن را اتو کنید.

پارچه با اندازه متوسط را در قسمت سمت راست سطح کار خود قرار دهید. پارچه تزئینی را با حاشیه پارچه متوسط طوری هماهنگ کنید که قسمت بیرونی آن با حاشیه پارچه متوسط هماهنگ بوده و قسمت تاخورده آن به سمت داخل باشد. در نهایت تکه بزرگ پارچه را روی پارچه متوسط و پارچه تزئینی قرار بدهید.

مطمئن شوید که حاشیه تمام پارچه‌ها کاملاً با یکدیگر هماهنگ باشند.

با استفاده از چند سنجاق پارچه ها را کنار هم نگه دارید.

در این مرحله از دوخت روبالشی پارچه ها را باید روی هم جمع کنید

با استفاده از انگشتان خود تکه بزرگ پارچه را از قسمت پایین به سمت بالا لوله کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که قسمت لوله شده چند سانتی‌متر با لبه سوزن خورده فاصله داشته باشد. حالا پایین تکه متوسط پارچه را گرفته و آن را روی قسمت لوله شده طوری قرار دهید که با حاشیه بالایی پارچه‌ ها هماهنگ باشد. برای نگهداشتن پارچه‌ها در کنار یکدیگر از سنجاق های بیشتری استفاده کنید.

با چرخ خیاطی لبه پارچه های روبالشی را بدوزید.

با استفاده از چرخ خیاطی و یا نخ و سوزن، قسمت بالای پارچه‌های روبالشتی که به آن سنجاق زده بودید را به هم بدوزید. خط دوخت باید حدود یک سانتی‌متر از لبه بالایی پارچه‌ها فاصله داشته باشد. پس از کامل شدن دوخت سنجاق‌ها را جدا کنید.

مراقب باشید که خط دوخت، تا جایی که ممکن است مستقیم و صاف باشد. اگر نیاز بود که کار دوخت را از اول انجام دهید از یک نخ بازکن برای باز کردن نخ‌های دوخته شده استفاده کنید.

قسمت لوله شده پارچه را بیرون بیاورید و اتو کنید.

تکه متوسط پارچه را بیرون بکشید سپس به آرامی حلقه پارچه را بیرون کشیده و آن را برگردانید و روی سطح کار خودتان صاف کنید. روبالشتی را اتو کنید. حاشیه‌های روبالشتی را با چرخ خیاطی بدوزید.

روبالشتی را برگردانید به طوری که قسمت‌های انتهایی روی هم قرار بگیرند. با استفاده از چرخ خیاطی و یا نخ و سوزن لبه‌های دوخته نشده روبالشتی را بدوزید. قسمت پایین روبالشتی را باز نگه دارید.

قسمت رویی روبالشی را به بیرون برگردانید.

روبالشتی را صاف کرده و قبل از اینکه روی بالشت قرار دهید یک بار دیگر اتو کنید.

روبالشی روبالشی روبالشی های تزئینی pillow decorative dis 2

پارچه های پیشنهادی برای این روبالشی زیبا را در لینک های زیر مشاهده کنید و خریدتان را ثبت کنید. هر کجای ایران باشید ما به صورت رایگان کالای مورد نظرتان را ارسال خواهیم کرد.

پارچه شماره  یک

پارچه شماره دو

پارچه شماره سه

دیدگاه بگذارید