دوخت لباس نکاتی درباره دوخت لباس با پارچه مخمل bindawood velvet cloth

نکات در مورد دوخت لباس با پارچه مخمل را در زیر برای شما شرح میدهیم:

اولین نکته انتخاب نوع مخمل هست. وقتی قراراست برای یک لباس مجلسی مخمل انتخاب کنید میتوانید از مخملی که کاملا کش باشد و پارچه اش هم لس باشد استفاده کنید (البته بستگی به مدل لباس دارد) اما برای مانتو و کت از جنس مخمل خیلی خیلی بهتراست که از نوع متفاوتی پارچه مخمل استفاده شود.

 

بهتراست مخملی انتخاب شود که سفت تر باشد و خود را  بیشتر بگیرد و چنین جنسی احتمالا اصلا حالت کش نداشته باشد و دارای پرزهای کوتاه تری باشد.

 

برای مانتو و کت مخمل حتما آستر کشی انجام  دهید که باعث شیک تر شدن و ایست بهتر می شود.

 

برای برش پارچه ی مخمل خیلی به جهت آن دقت کنید به هیچ وجه الگوها را برای صرفه جویی در این مدل راه و بیراه نیندازید زیرا باعث ایجاد سایه می شود. اگر پارچه از نوع کبریتی یا طرحدار باشد که میتوانید با توجه به طرحش راه را پیدا کنید ولی اگر ساده بود روی آن دست بکشید. وقتی از بالا به پایین دست بکشید جهت خواب پرزها به سمت پایین است .اگر هم پارچه را بالا رو به روی خودتان بگیرید در صورتی که از راه درستش را گرفته باشید برق آن مشخص می شود و رنگ پارچه همان است که انتخاب کرده اید در غیر این صورت سایه می اندازد و رنگش تیره تر نشان داده می شود

برای دوخت مانتو باید یقه ها کمی آزادتر باشد تا بتوانیم زیرش را آستری کار کنیم و اگه آستین ها خیلی تنگ باشد قسمت آرنجش ساییده می شود.

 

اغلب مانتو های مخمل مدل ساده با یقه ایستاده یا یقه تخت دوخته میشوند و به صورت اندامی و راسته با قد روی زانو هستند.

در صورت تمایل به خرید پارچه مخمل می توانید پارچه مورد نظر خود را در اینجا بیابید.

 

دیدگاه بگذارید