پارچه فاستونی فاستونی نگاهی به آینده فاستونی fastoni 1

معرفی پارچه فاستونی

فاستونی نوعی پارچه پشمی که با پشم ریشته و یا تابیده تهیه می شود.گرچه میراث پشم و اعتبار و کیفیت آن یکی از نقاط قوت این نوع پارچه محسوب می شود، با این حال مصرف کنندگان امروزی روز افزون کمال گرا و سخت گیر شده اند. بسیاری از مسائل مربوط به سبک زندگی وجود دارد که پارچه و مد باید در تلاش برای رفع و پاسخگویی به آنها باشند. در جهت رفع نیازهای سالهای اخیر و نیز برای ماندن در کورس رقابت، دانشمندان و طراحان پارچه در پی ایجاد و توسعه راه حل های جدید و مدرن برای گسترش و توسعه خصیصه های فعلی این الیاف سنتی و مهم هستند. پیشرفت های تکنولوژیک در منسوجات می توانند الیافی طبیعی با جنبه های سازگار تهیه کند که منجر به ارتقای سطح کیفی مواد خام و ایجاد مزایای جدید شود. این امر اجازه خواهد داد تا در بازار این نوع پارچه توانایی رقابت داشته و به بلند پروازی خود ادامه دهد. تحقیقات کنونی به منظور توسعه و اجرای پردازش های جدید است که به بهبود و گسترش منجر شده و ترکیبات پشم را برای پاسخ به نیازهای متغیر مصرف کننده قرن 21  مدام اصلاح می سازد.

فناوری پشم نسل جدید دیگر به هزینه توجهی نمی کند، بلکه توجه آن افزودن الیاف جایگزین (مصنوعی یا تکنولوژی پیشرفته یا های-تک)، برای بهبود سطح رویت، حس و یا عملکرد بوده تا جنبه ای مضاعف به پشم ببخشد. در طول دو دهه پس از جنگ جهانی دوم، الیاف مصنوعی و طبیعی هیچ هدف مشترکی نداشتند و طبقه فرهنگی همواره یکی از این دو را انتخاب می کرد. امروزه الیاف طبیعی و مصنوعی می توانند هماهنگ با هم چه از نظر الیاف و چه از نقطه نظر اجتماعی ترکیب شوند. افزودن دو درصد ®LYCRA بر مرغوبیت پشم می افزاید، در حالی که برای مثال ™LUREX می تواند به پارچه یک کت و شلوار فاستونی شیک روحی دوباره ببخشد. بعبارتی می توان گفت گزینه ها بی پایان هستند.

پردازش های جدید و مدرن از پشم می تواند واژگان وسیع و مفیدی را در اختیار طراحان گذارده و طیف گسترده ای از بایدها و نباید های طراحی را نشان دهد: از مضامین کلاسیک، سنتی و حقیقی گرفته تا چالش برانگیزترین کشف ها و ماجراجویی در سبک های مربوط به آینده را در پارچه های فاستونی مناسب و کارا بیان کند.

روزگاری مراقبت از پشم، برای مصرف کننده، به معنای شستن کامل دست ها، استفاده از یک تمیز کننده مخصوص و خشک کردن با استفاده از حوله بود. مصرف کننده امروز قادر است از زیبایی محصولات پشمی لذت برده و در همان حال مشابه الیاف دیگر از آنها مراقبت و نگه داری کند.

ویژگی های رنگارنگ این الیاف چند منظوره می تواند پاسخگوی شخصیت های مد، از لوکس و مدرن و جدید و رسمی گرفته تا لباس های ورزشی و کاربردی و تکنولوژیک باشد.

پارچه فاستونی فاستونی نگاهی به آینده فاستونی fastoni2
کت فاستونی طراحی توسط ادوارد سکستون، از مجموعه 2008. در اواخر دهه 60 میلادی ادوارد سکستون و تامی ناتر،  با طرح های خود موج جدیدی از ستارگان موسیقی راک و پاپ را به خود جذب کردند

پشم ریشته یا پارچه فاستونی

پشم ریشته یا همان پارچه فاستونی در واقع لباس نهایی برای بیان خیاطی کلاسیک دقیق و رسمی است. ترکیب های جدید پارچه پشمی، به خیاطی امروزه ظرافت و انعطاف پذیری مطلوب را داده که باعث می شوند لباس این پارچه ها براحتی به شکل بدن درآمده و بسیار راحت باشند.

فاستونی های پشم سنتی می توانند دارای دوام و استحکام بوده و یا در پارچه های با نخ های نرم تر، حس نرم و راحت ورزشی را ارائه دهند. فن آوری های جدید الیاف، ترکیبات و ویژگی های گرمایشی طبیعی پشم را ارتقا داده و آن را انتخابی ایده آل برای لباس های ورزشی می سازد.

پارچه فاستونی فاستونی نگاهی به آینده فاستونی fastni1
کت فاستونی خاکستری اعلا. طراح: کریس ون اسچ. این طراحی در واقع افتادگی طبیعی این پارچه کلاسیک خیاطی را که نشان دهنده راحتی و شیکی و ظرافت است را به خوبی نشان می دهد.

دیدگاه بگذارید